Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 30 on Wed Feb 10, 2021 2:53 pm
Latest topics
» Postati aici aplicatia
De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ? I_icon_minitimeTue Mar 17, 2009 4:22 pm by Norwind

» De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ?
De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ? I_icon_minitimeSun Jan 18, 2009 10:17 am by zifi

» info pentru recrutari
De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ? I_icon_minitimeWed Jan 14, 2009 6:22 am by Jaa

May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Statistics
We have 56 registered users
The newest registered user is Freakside

Our users have posted a total of 88 messages in 25 subjects
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search

 

 De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ?

Go down 
2 posters
AuthorMessage
taiji
Member
Member
taiji


Posts : 11
Join date : 2009-01-14
Age : 46
Location : Brasov

De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ? Empty
PostSubject: De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ?   De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ? I_icon_minitimeThu Jan 15, 2009 6:41 pm

De ce sa va alaturati noua ? Suntem niste jucatori care in primul rand pun pret pe amicitie, ideea e sa ne intelegem intre noi cat mai bine si apoi 'sa lootam'. Trebuie sa dati dovada de maturitate, indiferent de varsta, sa aveti un limbaj decent, sa-i respectati pe cei din jur, atat din guild cat si din afara guild-ului.

Nu mereu pot merge toti intr-un raid, iar uneori mai trebuie sa lasati si altuia locul din raid, nu mereu putem sa-i ajutam pe toti, nu mereu putem raspunde cand suntem intrebati, dar facem totul ca sa fim cat mai bine posibil, pentru toti din clan, astfel incat nimeni sa nu fie nedreptatit. Dar nedreptatea este un lucru subiectiv, si cand este indreptata impotriva ta, ai tendinta de a o amplifica ... aici este nevoie de acea maturitate de care spuneam mai sus: si altii au aceleasi nevoi ca si tine, si nu strica din cand in cand sa te gandesti si la cei din jur.

Mai sunt neintelegeri, mai sunt dispute, dar toate se rezolva ca intre prieteni. Alta solutie nu exista. Cine nu intelege acest lucru, nu intelege principiul de baza dupa care a fost creata aceasta ghilda, si prin urmare nu isi regaseste locul in ea.

Asadar ... de ce Blackpearl ? Daca doresti sa joci alaturi numai de romani, daca doresti sa joci intr-un mediu placut si prietenos ( eventualele injuraturi aruncate la un wipe nu se iau in calcul Laughing ), daca doresti raiduri sau premades pvp, daca doresti sa nu te streseze nimeni cu ce ai azi de facut in joc (DA! nu te platim sa joci wow asa ca nu iti spune nimeni ce sa faci si ce nu), daca doresti sa mai citesti ... omg cat am scris ... mai zic 2-3 chestii despre clan si gata Smile))))))))

Blackpearl ... ca un copil rasfatat, a fost scolit 'la privat'. Si anume am fost ghilda cu rank 4 pve si rank 2 pvp de pe Alpha de la alianta, cu peste 200 de membri activi, cu numerosi jucatori atat pe Echo cat si pe alte servere private, si am decis in urma cu 7 luni sa intram full ranks pe Zenedar, pentru a juca the real game. Initial am fost 5 (evident), dar apoi am inceput sa crestem, prin maturitate si stil de joc. In momentul de fata avem numerosi jucatori profesionisti (pe care probabil ii si cunoasteti deja daca sunteti mai vechi pe Zenedar), oameni care stiu pve si pvp si care joaca pe blizz de cativa ani buni.

In joc ma gasiti tot cu numele Taiji, human paladin - lvl 80, daca doriti sa discutam. Varsta: 30 ani, wow xp 2 ani, specializare medic irl (bored of healing ingame Smile ).

Ce dorim de la aceasta ghilda ? Deja am spus ... sa fim prieteni si sa ne cunoastem mai bine in joc, sa ne ajutam intre noi, si fiecare sa obtina in wow tot ce isi doreste pentru caracterele lui Smile
Am facut naxx full la 10 men si este aproape gata si cel de 25 ( deh ... daca nu am pierde atata timp cu somnul ... Smile ), am facut guild only cam toate instantele din joc (wotlk) - mai putin TBC fiindca pe vremea aceea ghilda era la inceput de drum aici pe Zenedar, nu are sens sa dau liste bla bla ... si asa am scris prea mult.

Mult succes si numai bine ! Pentru moment recrutarile sunt oprite, dar unele clase au ocazia de a intra in guild, dupa cum a spus si my friend Jaa.
Back to top Go down
zifi
Member
Member



Posts : 10
Join date : 2009-01-17

De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ? Empty
PostSubject: Re: De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ?   De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ? I_icon_minitimeSun Jan 18, 2009 10:17 am

Ce pot sa mai adaug fata de cele aratate de bunul meu prieten Taiji, poate doar atat ca pentru noi, Bleackpearl inseamna mai mult decat un simplu joc virtual, este motivul pentru care ne-am cunoscut si in real life cu multi dintre membrii acestei guilde, daca vreti este a doua familie unde ne intalnim dupa orele de serviciu si unde ne impartasim bucuriile si necazurile noastre.
Blackpearl inseamna sinceritate, respect si nu in ultimul rand loialitate fata de echipa, cine nu poate sa inteleaga aceste lucruri simple, nu cred ca poate sta cu noi.
Back to top Go down
 
De ce Blackpearl ? Cine suntem ? Ce dorim sa facem ?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: BlackPearl GuildForum :: Join BlackPearl :: Info pt Invitari in Guilda-
Jump to: